Realizowane projekty
PROJEKTY REALIZOWANE
Celem przedsięwzięcia DARIAH-PL finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy jest rozwój krajowej inteligentnej cyfrowej infrastruktury badawczej dla humanistyki i nauk o sztuce poprzez utworzenie krajowego ekosystemu prowadzenia interdyscyplinarnych badań nad materiałami archeologicznymi i dziedzictwa kulturowego.
DARIAH-PLCelem projektu CyberSec – Krajowe Centrum Bezpiecznej Transformacji Cyfrowej jest oferowanie małym i średnim przedsiębiorstwom, a także instytucjom państwowym i samorządowym, szeregu bezpłatnych usług umożliwiających bezpieczne funkcjonowanie w otoczeniu cyfrowym. Jest to specjalistyczny Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) w obszarze cyberbezpieczeństwa.
CyberSecWRO4digITal to Europejski Hub Innowacji Cyfrowych (EDIH) z siedzibą we Wrocławiu, utworzony przez konsorcjum 22 instytucji oferujących kompleksowe wsparcie w procesie transformacji cyfrowej. Liderem projektu jest Wrocławski Park Technologiczny, a jednym z partnerów Politechnika Wrocławska, w tym WCSS.
WRO4digITalCelem głównym projektu RE-ELECTRO 4 LIFE jest wdrożenie modelu biznesowego RE-USE opartego o gospodarkę o obiegu zamkniętym w celu ponownego użycia odzyskanych części z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na przykładzie zdemontowanych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.
RE-ELECTRO 4LIFEPROJEKTY ZAKOŃCZONE
Założeniem projektu Dariah.lab było utworzenie krajowej, inteligentnej, cyfrowej infrastruktury badawczej dla humanistyki i nauk o sztuce. Służy ona pozyskiwaniu, przechowywaniu i integracji zróżnicowanych danych badawczych oraz przetwarzaniu, wizualizacji i udostępnianiu zasobów cyfrowych.
Dariah.labProjekt KMD, czyli Krajowy Magazyn Danych to uniwersalna infrastruktura służąca do składowania i udostępniania danych oraz efektywnego przetwarzania dużych wolumenów danych w modelach HPC, BigData i sztucznej inteligencji. Przedsięwzięcie stanowiło kontynuację projektów KMD i KMD2.
Krajowy Magazyn DanychNarodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL to projekt, który zrodził się z potrzeby sprostania współczesnym wyzwaniom w dziedzinie badań naukowych wymagających wielkoskalowych obliczeń. Do ich wykonania niezbędna jest specjalistyczna infrastruktura, umożliwiająca rozwój w sferze badawczej, co w konsekwencji przekłada się na rozwój społeczny i gospodarczy.
EuroHPC PLCelem projektu PIONIER-LAB – Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur badawczych z Ekosystemami Innowacji było zwiększenie poziomu rynkowego wykorzystania wyników badań naukowych. Zakładał też wsparcie w zakresie technologii ICT dla naukowców prowadzących interdyscyplinarne badania w kluczowych obszarach badawczych z dziedzin innych niż ICT.
PIONIER-LAB